İşte Budur- Mobile Monday

Etel Özturkan, Barış Ruacan, Stephane Doutriaux, Evren KozcuGerçekleştirdiğimiz son Mobile Monday etkinliğinde herkesten duyduğum cümleyi başlık olarak yazmak istedim

“Mobile Monday, işte budur :)”

İngiltere’den gelen değerli iki konuşmacı, birbirinden lezzetli ikramlar sunan evsahibimiz Qualcomm ve etkinliğin her aşamasında aktif ve yorum getiren dinleyicilerimizle verimli bir etkinlik geçirdik.

 

Natali Yesilbahar @ Mobile Monday Istanbul

Mobile Monday ekibi olarak 5,5 senedir gerçekleştirdiğimiz etkinliğin istediğimiz seviyeye gelmesini gözlemlemek bizi çok mutlu etti.

Fotoğrafta etkinliği sunarken ki heyecanımı görebilirsiniz;

iyi ki her işimi aşkla yapıyorum! 🙂

evren_kozcu.jpg

 

İlk konuşmacımız Evren Kozcu, “Elinizde Ne Var?” başığıyla mobil teknolojilerdeki yeni trendleri anlattı:

(Sevgili Evren’e Mobile Monday’e gerçekleştirdiği değerli katkı ve ikinci konuşmacımızı organize ettiği için teşekkür ederiz.)

 

 

 

  • Evren Kozcu @Mobile MondayMobil uygulamalar sağlık tarafında daha da önem kazanacak.
  • Square, bir sene önce lanse edildi ve çok hızlı gidiyor, takipte kalalım.
  • E-ticaret de mobile dönüyor, mobilden alışveriş artıyor.
  • “Social gaming” yükselişte ve fırsat var.
  • “Cloud computing” çok konuşuluyor, bu teknolojinin kullanıcıya sağlayacağı yarara konsantre olmalıyız.

 

Evren Kozcu’nun bilgilendirici sunumunu buradan inceleyebilirsiniz.

 

İkinci konuşmacımız Stephane Doutriaux “Touch Marketing- The Next Frontier” başlığıyla lokasyon bazlı pazarlamada reklam ve müşteri davranışlarını anlattı.

Stephane Doutriaux

Stephane Doutriaux @Poken

 

 

  • Our page isn’t just “coke. com”; it is google.com.So our objective should be how to be found!
  • Yenilikçi uygulamaklarla, hedef kitleye değer yaratabiliriz.
  • Poken’ın yenilikçi çözümlerinde bir örnek: Konferanslarda dağıtılan Poken lar sayesinde, istediğiniz broşürü standa yaklaşıp, Poken ınızı okutarak alabiliyorsunuz. Bu harika uygulama sayesinde hem kağıt israfı olmuyor, hem de hangi kişinin hangi broşürü aldığını izleyebiliyorsunuz!

Poken‘ın CEOsu olan Stephane’nın gerçekleştirdiği keyifli ve yenilik dolu sunumunda paylaştığı videoları izlemenizi tavsiye ederim:

Poken – Collect people, places and things, with a touch

Angel Devil Touch Poken Jeans www.angeldeviltouch.com

ABB used Poken at the “Automation and Power world” event

Stephane’nın yenilikçi sunumunu buradan inceleyebilirsiniz.

Iste Budur etkinligi kapsaminda birbirinden ilginc ve yenilikci bircok urunu tanitima sunduk. 200’den fazla sirketin katildigi bu teknoloji yarismasinda, kazanan sirketi secmek gercekten zorlu bir gorevdi. Cem Aseyo’nun baskanliginda 7 juriden olusan panelimiz urunleri degerlendirirken bircok faktoru goz onune aldi. Teknoloji ve internet uzmanlardan olusan bu paneldeki herkes, bu alanda cigir acmis sirketlerden gelerek bizlere bu heyecanli gunde destek oldular.
Uzun incelemeler sonucunda, juri panelimiz birincilik odulunu Poken (https://www.poken.com) firmasinin “Touch Marketing- The Next Frontier” projesine vermeyi uygun gordu. Odulu tum takim arkadaslari adina sirketin CEO’su Stephane Doutriaux kabul etti. Stephane’nın gerçekleştirdiği keyifli ve yenilik dolu sunumunda paylaştığı videoları izlemenizi tavsiye ederim.
Poken’ın yenilikçi çözümlerinde bir örnek: Konferanslarda dağıtılan Poken lar sayesinde, istediğiniz broşürü standa yaklaşıp, Poken ınızı okutarak alabiliyorsunuz. Bu harika uygulama sayesinde hem kağıt israfı olmuyor, hem de hangi kişinin hangi broşürü aldığını izleyebiliyorsunuz!
Yarismanin sonunda Juri Panel Baskani Cem Aseyo, teknoloji alaninda dis kaynak kullanimi (outsourcing) ve Facebook’un son icatlari ve yenilikci projeleri hakkinda bir konusma yapti. Her zamanki gibi kendisine MoMo’ya ve bu yarismaya olan katkilarindan dolayi cok tesekkur ederiz.

 

Etkinlik sonrası kokteylimizde sektörün önemli oyuncuları tanıştı ve tabiki konu mobil dünyadaki gelişmeleri konuştuk.

Keyifli Kokteyl @Qualcomm

Keyifli Kokteyl @QualcommMobile Monday de Poken :)Keyifli Kokteyl @Mobile Monday Istanbul

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir