30 Temmuz Doğumgünü Hediyem: 3G

Turkcell 3G Blogger Partisi

Tarih: 4 Aralık 2006

Düzenlediğimiz ikinci Mobile Monday İstanbul Toplantısı

Konumuz: 3G Teknoloji Ötesine Bakış

Konuşmacı: Milliyet Teknoloji Editörü Şükrü Andaç

Yakında 3G geleceğine sektör olarak emin olduğumuz için bu konuyu saatlerce konuşmuş ve yeni projeler üretmiştik.

Tarih: 30 Temmuz 2009

Ülkemizde 3G Hizmete sunulacak, kesinlikle merak ediyorum!

Bilgen Aldan@ Turkcell 3G Blogger Daveti Birkaç hafta önce Turkcell tarafından 3G Blogger Partisi'ne davet edildim ve yeni çıkacak ürünleri tekrar test etme şansı yakaladım. Turkcell 3G Programı Yöneticileri'nden Bilgen Aldan, heyecanla bana ürünlerini tanıttı; büyük gün yaklaşmıştı.Turkcell ürünleri konusunda daha fazla bilgiyi buradan edinebilir; 3G servisleri hakkında detaylı bilgiyi teknoloji takipçisi Burak 'tan okuyabilirsiniz.

Yakın gelecekte gizlilik, en büyük lüksümüz olacak.(3G ile her yerdeki görüntümüz, başka birinin eline ışık hızında geçebilecek)

 

3G ile yeni iş modelleri gündeme gelecek. Bu aşamada benim en heyecanla beklediğim " sağlık çözümleri"dir.

 Sağlıkta erken müdahale gerçekleşebilecek; doktorlara röntgen gösterilebilecek. Bu sayede ülkemizde, sağlık sorununuza çözüm bulamayan birçok kişinin ilgili doktora ulaşması ve doktorla iletişim kurmasını sağlayabiliriz.

Aynı zamanda 3G'nin en büyük farkının; interaktivite olduğunu düşünüyorum.

İnteraktif birçok oyun, kurgu markaların emrinde olacak. 3G gelmeden hedef kitleniz telefonlarını hazırladı; siz de kurumunuz için interaktif kampanyalar gerçekleştirebilirsiniz. Bunun ilk örneklerinden birini,mobil dünyada çalışmalarını ilgiyle izlediğim Akbank gerçekleştirdi; 3G ile ilgili sitesini incelemenizi öneririm.

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir