Capital'den İş Arayanlara Özel Kitap

 

Capital Dergisi

Capital dergisi temmuz ayı hediyesi,  şu zamanda birçoğumuzun okuması gereken bir kitap:

" 110 Şirketin İK Planı / Kariyer Kavşağı"

Monster sponsorluğunda hazırlanan bu kitap, günümüzde bir derginin verebileceği en iyi hediye olduğunu düşünüyorumç Ne yazıkki ülkemizde işsiz sayıdı 4 milyona ulaştı. Bir sene içinde sade 1,5 milyon yakın kişi işsiz kaldı. (Kaynak: Capital) 

Bu bağlamda hergün sektörde birçok kişi bana CV'lerini yolluyor. Hepsine aynı geri dönüşü yapıyorum:

 

 

 

Lütfen sadece CV yollamayın, çalışmak istediğiniz kurumu hedefleyin. Onun hakkında ön araştırma yapın ve önyazı yazın. 

Bu kitap, bizlere 110 şirketin işe alım sürecindeki prosedürünü, aradığı özellikleri, bu yıl  hangi pozisyonlara  eleman alacağını paylaşıyor. Birçok arkadaşımının üşendiği ve nasıl toplayacağını bilmediği için benim onlara çevreme sorarak topladığım bilgileri biraraya getiriyor. Onlara Capital aldım ve hediye ettim.

Yaptığım her işt eön hazırlığın önemini anlattığım yazıma buradan ulaşabilirsiniz. Bu bağlamda iş arayan veya değiştirmek isteyenlere en büyük tiyom:

Gerçekten çalışmak istediğiniz şirketi bulun. Ordaki yöneticilere onlara ne kadar yararlı olacağınızı gösterin. Kriz ortamında, yöneticilerin markalarını seven, pozitif ve çalışmaya istekli kişilere daha çok ihtiyacı vardır. Bu bağlamda onlara, size verecekleri maaaşın, birkaç katını şirkete kazandırabileceğinizi göstermeniz, iş için seçilmeniz için, yeterli olacaktır.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir