Facebook'un Twitter Çılgınlığına Cevabı

                                                       
friendfeed-facebook

Friendfeed , internette kullandığınız servisleri (twitter, youtube, facebook, linkedin vs) hatta blogunuzu (e-günlük) entegre edebileceğiniz bir servistir. Bu servisin amacı, içeriği daha anlamlı ve kullanışlı hale getirmektir. Bu servisi kullanarak, sektördeki kişilerin son okuduğu yazıları, ilgilendikleri konuları kolaylıkla bulabilir ve çevrenizde olup biteni tek sayfadan inceleyebilirsiniz.

Sosyal medya dünyasında yeni açılımlar yaratacak haber dün Friendfeed blogunda açıklandı:

Facebook, Friendfeed'i satın aldı.

Twitter ise yeni sosyal medyanın bir servisidir; kullanıcılar yüzkırk karakterlik metinler ile düşüncelerini hızlı bir şekilde paylaşabilmesine olanak sağlamaktadır. Bu servisin kullanım kolaylığından dolayı, popülerleşmektedir. Kurumlar, bu servisi kullanarak kampanyalar hazırlamakta ve markaları hakkındaki düşüncelerini takip etmektedir.

Twitter'ın en büyük özelliklerinden  bir tanesi, "anında arama"özelliğiydi. Kullanımı kolay servis, çağın gereklerine uygun olarak; hızlı temponuzda size ilgili konudaki son haberleri verebiliyor. Hatta twitter çevresinde geliştirilen uygulamalarla, bunu masaüstünüzden bile izlemeniz mümkün.Barack Obama, ABD'deki seçimlerde bu servisten yararlanmış, hem kampanya mesajlarının yayılmasını hem de anlık reaksiyonları takip etme şansını yakalamıştır.

Facebook ise basitliği ve uygulamalarıyla kişilerin keyifli zaman geçirdiği bir sosyal ağdır.

Twitter'ın kolaylığı ve mesajını çabukça iletmesi sayesinde birçok kişi bu servisi Facebook'a tercih etmeye başlamıştı.

Friendfeed ise belli bir çevresinin  çok sık kullandığı ve son kampanyalarını, projelerini paylaşıp, etrafındaki kişilerden fikir aldığı bir ortam olma özelliğine sahiptir.

Bu birleşmeye birçok Friendfeed kullanıcının olumlu bakmadığını okudum. Kendi özel alanlarının, ellerinden alındığını ve servisin kalabalıklaşıp, amacını kaybadeceğini düşünüyorlar.

Facebook'un, friendfeed'i satın almasıyla çalışmalarını ilgiyle takip ettiğim iki yetenekli ekip biraraya geldi ve çağın gereksinimlerine uygun yeniliklerle karşımızda olacaklarına eminim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir