Nokia'yı Seviyorum

Farklı kurumlar,tanıtım toplantılarına blog (e-günlük) yazarlarını da davet etmeye başladılar.

Bu bağlamda mobildünyadaki kişi ve projeleri anlatan sitem olduğu için Nokia, yeni telefonu olan 6700 lansmanına beni çağırmaya değer gördüler.

Aija Otel'degerçekleşecek davet için Emirgan sahilinde teknemizi bekledik. Tekneye bineceğimiz yerde, güleryüzlü bir şekilde karşılandık.

Teknede, Nokia Genel Müdürü Conor Pierce'ninyanına oturdum. Kendisi benle tanışmak için elini uzattı ve sohbet ettik.Kendini tanıştırması ve mütevaziliği, beni büyüledi. (Ülkemizde birçok genelmüdürün, tanışmak üzere yanına gittiğimde, adını bile söylemediğini, "beni tanıyosunuzdur tabiki "şeklinde kendini ifade ettiğini şaşkınlıkla gözlemlemiştim.)

Burak Bayburtlu, Özgür AlazAija Otel'evardığımızda manzara eşliğinde güzel bir müzik ve mobil iletişim dünyasındanbirçok arkadaş, beni bekliyordu. 

Lanse edilentelefonla Okan Bayülgen'in çektiği fotoğraflar eşliğinde kendisinin konuşmasınıdinledik. Nokia'nın, doğru bir konumlandırma yarattığını düşünüyorum.

Conor Pierce, Ovi servislerinde, harita, müzik, mesajlaşma, oyun ve medya olarak beş temelservise önem verdiklerini belirtti. İnsan ve yer in birbirine bağlandığını ifade etti.

 

Walt Behnke'leyledüzenlediğimiz  Mobile Monday İstanbulsunumunda belirttiği gibi, kişiler artık "Nasılsın" diye değil " Nerdesin" diyetelefonu açıyor. Yeni çağ, bu servislerin olacak.

Nokia PazarlamaMüdürü Çiçek İcan ise Ovi'yle Nokia cihaz deneyimi zenginleştirebildiğinivurguladı. Konuşmalardan önce sempatik hostesler fotoğraflarımızı çekmiş, bizeovi hesabı açmıştı.(Tabiki Ovi hesabım vardı, görevliler belli bir sayıyıtutturmak zorundadırlar ve birçok konuk yüz vermiyordu; o yüzden bir tane dahaaçtım) Çekilen fotoğrafların Ovi hesabından ulaşabileceğimi belirttiler. Buetkinlik 19:00 da gerçekleştiriliyordu; aynı gece içinde mailime tüm hesapbilgilerim gelmişti.

Daha sonra HaleCaneroğlu konseriyle çok eğlendik. Mobil iletişim dünyasındaki kişilerle böylekeyifli bir ortamı paylaşmak çok güzeldi. Manzara ve harika şarkılar eşliğindesohbet ettik.

 Nokia'yı bana böyle keyifli bir deneyim yaşattığı için seviyorum.

Çağımızda markalarınbirinci hedefi, size güzel deneyimler Bloggers@ Nokia 6700 Lansmanıyaşatmak. İlk karşılaşmanızı veyapromosyonları, hedef kitleleri eğlenirken gerçekleştirmeye çalışıyorlar.

Nokia 'nın bulansmanı yapacağı hedef kitlesini iyice analiz etmiş ve ajansı Marjinal PorterNovelli ile beraber  farklı ve daha daönemlisi gelenlere doğru ve mutlu olmalarını sağlayacak bir gece geçirtmişti.

 

Telefonun özellikleriniyazmayı mı unuttum?

Telefon özellikleri değişebilir…Markayla yaşadığınız duygusal  bağ, en önemlisidir; bunu bana yaşatanları tebrik ederim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir