MoMo Mayıs 2008

MoMo Avea'daAvea 'da hepberaber bilgilendik ve sorguladık

5 Mayıs günü heyecanla uyandım; yurtdışından Mobile Monday'e özel olarak gelecek iki konuğum vardı. Neil Davidson  "Müşterilerinizi Markanıza Nasıl Aşık Edersiniz?" ve Russel Buckley "Admob ve Türkiye".

Neil Davidson İlk konuğum Neil Davidson sunumun üzerinden geçmek için ofisime geldiğinde heyecanımı paylaşıyordu.  Neil' in daha önceki sunumlarını izlerken sahnede heyecanlandığını görmüştüm. Heyecanı sahneye değil, sektöre ve yaptığı işeymiş. Londra'da iyi bir firma olan theFarm 'ın Strateji Direktörü olmasına rağmen çok mütevaziydi. Neil, " Müşterilerinizi Markanıza Nasıl Aşık Edersiniz?" başlıklı etkileyici ve keyifli bir sunum gerçekleştirdi. Sunumuna buradan ulaşabilirsiniz.

Televizyonun artık kral olmadığını hatırlattı; marka kampanyalarının cevap almak ve interaktivite sağlamak için yapılması gerektiğini belirtti. Google'ın gençler tarafından seçilmesinin en büyük nedeninin seçme özgürlüğü olduğunu belirten pazarlama uzmanı, müşterilerimize bu özgürlüğü vermeyi unutmamamız gerektiğini ifade etti. Birçok başarılı kampanyadan örnekler veren Neil, markanın kendisini net ifade etmesinin önemine değindi ve sadakat için sözlerinde durması gerektiğini ifade etti. Keyifli sunuma buradan ulaşma imkanınız olsa da, daha fazla bilgilenmek için Neil'le iletişim kurmaktan çekinmeyin.

Russel Buckleyİkinci konuşmacımı " Mobil Dünyanın Yıldızı Russel Buckley" şeklinde içtenlikle davet ettim. Russell, mobil webe reklam modelini getirmek için Admob'da çalışan, mobil dünyanın gücünü katıldığı tüm konferanslarda hatırlatan kişiydi. Uzun zamandır takip ettiğim blog yazarıyla tanışmam Mobil Dünya Konferansı çıkışı çağırıldığım yemek davetinde oldu. Mobil iletişim dünyasında tanışmak istediğim ilk 10 kişi listemde olan Russell, karşıma oturdu ve kendini tanıttı, oysaki ben çoktan tanıyordum. 🙂 Kendisini MOMO İstanbul'a çağırdığımda, dünyadaki MOMO'ları ilgiyle yakından takip ettiğini ve zevkle katılabileceğini belirtti.

Russell şimdiye kadarki tüm konuşmacılardan farklı bir tutum izledi. Kendi firmasının ürününü tanıttı, özelliklerinden ve kullanım alanlarından bahsetti. Daha sonra bunun Türkiye'de ne şekilde uygulanacağı, uygun olup, olmadığı, nasıl buraya adapte olacağına ait soruları bizlere yöneltti. Sahnede hiç tanımadığı topluluğa bu soruları nasıl yöneltebileceğini sunumu gördüğüm andan beri düşünüyordum. Yıldız olmanın özelliklerinden olsa gerek, ortamla çabuk kaynaştı ve sorularını cevabını almakla kalmayıp, dinleyicilerimiz sorularına soruyla karşılık vererek bizleri şaşırttı. En keyifli beyin fırtınalardan birini gerçekleştirdik. Russel'ın tanıtıcı sunumunu buradan ulaşabilirsiniz.

Lokasyon Bazlı Servislerde de bilgi sahibi olan Russel Buckley'e kokteylde gösterilen ilginin çokluğu, onu çok mutlu etti ve Türkiye projelerini ön plana almasını sağladı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir